مبدل حرارتی صفحه ای Danfoss

مشخصات فنی مبدل حرارتی صفحه ای Danfoss

مبدل های حرارتی صفحه ای دانفوس در 15 مدل مختلف ساخته می شوند. مبدل صفحه ای جوشی با تکنولوژی پیشرفته از تولیدات شرکت دانفوس می باشد، با توجه به کاربری بسیار وسیع در حیطه حرارتی و برودتی مشکل صنایع مختلف را در سراسر دنیا حل کرده است. به دلیل اینکه این سیستم از مزایای بسیاری بهرمند می باشد، لذا در سیستم های مختلف مانند صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، صنایع نفت، صنایع دارویی، پتروشیمی، ساختمان ها و بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد.
کاربرد های مبدل صفحه ای دانفوس
در سیستم های حرارتی و آب گرم مصرفی ساختمان، گرمایش استخر و گرمایش از کف
در سیستم های برودتی مثل چیلر، سردخانه ها و دستگاه های هیت پمپ

مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس

مبدل صفحه ای جوشی Danfoss با آخرین تکنولوژی ساخت مبدل ها در دنیا با کامپکت ترین شکل ممکن، در بین مبدل ها می باشد که جای هیچ گونه رقابتی در بازارهای جهان نمی دهد. مبدل های صفحه ای جوشی را به عنوان بهترین گزینه جهت کاربری های حرارتی و برودتی معرفی می کنند. جنس صفحات مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس از استنلس استیل 316L و 304 می باشد. صفحات در شرایط خلاء به صورت جوشی به یکدیگر متصل شده اند. جوش صفحات بر اساس نوع کاربری، مس یا نیکل می باشد. مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس در فشار حدود 700 psi تست می شود.

مبدل صفحه ای دانفوس بر خلاف مبدل واشری (Gasket type) نیازی به واشر، فریم و متعلقات دیگر ندارد

کاربرد مبدل حرارتی صفحه ای جوشی Danfoss

استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس به عنوان اواپراتور و کندانسور در چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی
در سیستم های هیت پمپ از مبدل های صفحه ای جوشی دانفوس به عنوان کندانسور و اواپراتور استفاده می کنند. در این سیستم ها، گرمایش آب مصرفی مورد نیاز ساختمان نیز توسط این مبدل ها تامین شده و جهت مصرف استفاده می گردد.
مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس به دلیل اینکه ابعاد کوچک، وزن کم، راندمان بالا و فشار تست بالاتری که دارد مناسب برای سیستم های هیدرولیکی می باشد.
در اواپراتور سیستم های خنک کننده نیز از سیال آب مخلوط آب با اتیلن گلیکول و مخلوط آب با پروپیلن گلیکول می توان استفاده کرد.
استفاده از مبدل صفحه ای جوشی دانفوس در چیلرهای آبی باعث افزایش راندمان و کاهش ضریب رسوب پذیری و کاهش فشار کارکرد سیستم می شود.
مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس در ساختمان ها، هتل ها و بیمارستان های با ارتفاع زیاد به صورت مرکزی یا مستقل مورد استفاده قرار می گیرد.
در سیستم های گرمایشی نیز از از مبدل های صفحه ای جوشی Danfoss به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. کاربردهای گرمایشی این مبدل می توان برای گرمایش از کف، گرمایش جهت ذوب برف و گرمایش استخرها استفاده کرد.
برای کاربرد مبدل حرارتی صفحه ای جوشی در ذوب برف و گرمایش از کف، از سیال ثانویه آب و اتیلن گلیکول (ضد یخ) استفاده می شود.
مبدل صفحه ای دانفوس برای خنک کاری روغن های صنعتی (حلال و غیر حلال) مورد استفاده قرار می گیرد. سیال خنک کننده در این مبدل ها می تواند مایع مبرد یا آب خنک از چیلر باشد.

مزایای مبدل صفحه ای جوشی Danfoss

مبدل های صفحه جوشی دانفوس به دلیل کامپکت بودن دارای ابعادی حدودا 1/6 انواع دیگر می باشند از این رو این مبدل ها بسیار مناسب برای مکان های است که محدودیت فضا دارند و فضای موتور خانه با استفاده از این مبدل ها می توان با ابعاد کوچک تر طراحی شود.
مبدل صفحه ای دانفوس نسبت به مدل های مشابه وزن کمتری دارد و باعث گردیده تا حمل آنها به راحتی انجام گیرد.
به دلیل افت فشار کمتر مبدل های صفه ای جوشی دانفوس از دیگر مبدل ها باعث گردیده تا از پمپ های کوچک تری استفاده شود.
مبدل های حرارتی صفحه ای دانفوس که در چیلر ها مورد استفاده قرار می گیرد نیاز به شارژ مبرد کمتری در حدود 1/7 نسبت به انواع دیگر می باشد.
مبدل های صفحه ای دانفوس به دلیل فشار عملکرد بالایی که دارند مناسب ترین گزینه در کاربری های با فشار بالا می باشند.
راندمان بالا به دلیل اختلاف دمای کم دو طرف مبدل، مناسب برای کمپرسور های کوچک و فشار پایین در کاربری های برودتی
استفاده از مبدل صفحه ای جوشی در چیلرهایی که با آب با دمای نزدیک صفر دارند. زیرا در این مبدل ها به دلیل توربولنت بودن جریان، امکان یخ زدگی را به حداقل ممکن می رساند به دلیل ساختار خاص مبدل صفحه ای دانفوس بیشترین مقاومت را در مقابل یخ زدگی دارد.
استفاده از این نوع مبدل در چیلر های مدولار به دلیل متصل شدن مبدل ها به یکدیگر به صورت موازی و سری
مبدل حرارتی جوشی به دلیل لوله کشی کم، ابعاد کامپکت تر، حمل و نقل آسان، راندمان بالا و کاهش هزینه های اولیه بالاترین مزیت اقتصادی را دارا می باشد.

عایق کاری اواپراتورها توسط عایق رولی از جنس آرموفلکس یا مشابه آن به ضخامت 2 سانتی متر انجام می گیرد. در کاربری کندانسور نیاز به عایق نمی‌باشد.
جوشکاری مبدل صفحه ای جوشی Danfoss

جریان ازت را با فشار کم داخل مداری که می‌خواهید جوشکاری کنید، برقرار کنید تا دوده و آلاینده های ناشی از جوشکاری امکان ورود به مبدل را نداشته باشند. سطحی را که باید لحیم شود با دقت تمیز کنید. لوله را با اتصال نقره 40-55٪ حداكثر 700 درجه به لوله وصل كنید و لحیم كنید. شعله را در بالای صفحه مبدل قرار ندهید. برای محافظت از مبدل در برابر گرمای بیش از حد، یک پارچه حوله خیس را دور اتصال وصل کنید.

با عضویت در باشگاه مشتریان ما یک میلیون ریال هدیه دریافت کنید!